אמצעי זיהוי מוגבר - 3D Secure

    בהתאם לכניסתו לתוקף של חוק שרותי תשלום, התשע"ט – 2019, ב-9.1.2020   ולצד צמיחתו של המסחר האלקטרוני בישראל ובעולם, קיים גידול במספרם של מקרי ההתחזות וההונאות ברשת.

    על מנת לצמצם את הסיכון, הן מצד מחזיק הכרטיס והן מצד בית העסק, חברות כרטיסי החיוב פיתחו מנגנוני זיהוי מוגבר, אשר מוסיפים נדבכי אבטחה משמעותיים לתהליך האימות:

    •           Verified By Visa של ויזה העולמית

     •           Secure Code של מסטרקארד 

     •           Safekey של אמריקן אקספרס

     

    כלל הפתרונות הנ"ל נקראים  3D-Secure. כבית עסק אתה נדרש להתחבר מול ספק שרות אחד לקבלת השרות עבור 3 הארגונים הבינלאומיים.

     

    שירות 3D Secure

    שירות  3D-Secure לבתי עסק נועד לאמת את זהות המשתמש בכרטיס החיוב בעת ביצוע עסקת "סחר אלקטרוני" ולייצר שכבת הגנה על מנת להפחית סיכון להונאה בעסקאות "סחר אלקטרוני".

    איך זה עובד?

     במעמד ביצוע עסקת "סחר אלקטרוני" מתבצע תהליך הנועד לאמת את זהות האדם המבצע את התשלום, וזאת לאחר הזנת פרטי כרטיס החיוב לצורך ביצוע העסקה. במקרים מסוימים מבצע התשלום יידרש לאמת את זהותו במעמד ביצוע העסקה על ידי הזנת סיסמה חד פעמית אשר תישלח למחזיק הכרטיס בהודעת SMS. הסיסמה תיבדק מול שרתי חברות כרטיסי החיוב, ולאחר זיהוי מוצלח, העסקה תמשיך במסלולה הרגיל.

     

    יתרונות נוספים

    • צמצום מספר העסקאות המוכחשות.
    •  במקרה של ביצוע עסקה שעברה אימות על ידי פרט אימות מוגבר באמצעות המערכת הנ"ל - האחריות על העסקה במקרה של הכחשה תחול על המנפיק ולא על בית העסק.

     

    במקרה ובית העסק יבחר שלא לעבוד דרך המערכת - האחריות תחול על בית העסק.

    במערכת הושקעו משאבים רבים ותשומת לב לנושא אבטחת המידע. התהליך כולו מאובטח ומגובה בסטנדרטים נוקשים שהוכתבו על ידי הארגונים הבינלאומיים. בפועל, שימוש במערכת מוסיף לרוכש, לבית העסק ולחברות כרטיסי החיוב רובד נוסף של אבטחת ואימות המידע.

    חברות כרטיסי החיוב בישראל תומכות במערכת  3D-Secure ומאפשרות הצטרפות מהירה לשירות לבתי עסק המעוניינים להצטרף לשירות.

    ישראכרט מציעה את השרות על ידי חברת PAYME (השרות כרוך בתשלום כפי שיוסכם בין בית העסק לפיימי). ישנם בשוק ספקי שרות נוספים המציעים את השירות ואשר ישראכרט תומכת גם בהם. בית העסק רשאי לבחור להתקשר עם מי מהספקים לפי שיקול דעתו.

     

    לפרטים נוספים והצטרפות SLM@isracard.co.il