ניהול אתר מכירות ותשלומים

  איך ננהל ביעילות את אתר המכירות שלנו? איך נוכל לאבטח את העסקאות שלנו? איתי וקסלר, מנהל מוצרי הסליקה בחטיבת לקוחות עיסקיים התארח לסשן שאלות ותשובות במסגרת קהילת העסקים הקטנים של ישראכרט ואון לייף. אלו הנושאים המרכזיים עליהם הוא דיבר.

  1. אילו כלים יכולים לעזור לי כבעל עסק להגדיל את המכירות שלי?

  אם יש שיעור שלמדנו בתקופת הקורונה הוא שעסקים צריכים יכולות מכירה נגישות ללקוחות. מה זה אומר? מעבר לחנות פיזית ואתר מכירות אפשרויות גמישות לשלוח דרישות תשלום ומשלוח לינקים לתשלום למשל בווצאפ או במייל וקבלת תשלום באשראי באמצעות הסמארטפון.

   

  2. איך אוכל לאבטח את עצמי מעסקאות מרמה ונוכלות?

  בעלי עסקים אשר בבעלותם אתר מכירות באון ליין עלולים להיות חשופים למקרי מרמה ונוכלות, ועל כן עליהם לאבטח את תהליך המכירה באתר כדי להפחית את הסיכון למקרים כאלו. כדי למנוע מצב של הכחשת עסקה מצד הלקוחות- מצב בו בית העסק סיפק את הסחורה ולא יקבל את התמורה לכך. מומלץ להשתמש בכלי שנקרא  3D Secure- זה האמצעי הטוב ביותר הקיים כיום בשוק, והוא נותן הגנה מפני רמאות במכירות ברשת באמצעות אימות זהות המשלם. ישנם אמצעי הגנה נוספים אך הם מורכבים יותר ולא תמיד נותנים את היעילות הנדרשת.

  3. איך אוכל לשלוט בהכנסות וההוצאות שלי?

  כאשר אנו מנהלים עסק, אנחנו צריכים שתהיה לנו יכולת לשלוט בתזרים ובתנועות בחשבון.
  חשוב שנדע כמה שילמנו על כל טרנזקציה האם הכסף אכן נכנס, מה גובה הנחות מועדון שנתתי ועוד ועוד. כדאי לדעת שהיום ישנן חברות התאמות שמבצעות בדיקה של העסקאות בעסק ומאפשרות מעקב אחר כל התנועות הקשורת בחיוב, רישום וזיכוי עבור סוגי כל העסקאות. 
  EZ Match היא חברת ההתאמות הגדולה בשוק המאפשרת לבתי העסק גם התאמות מלאות בצד ההוצאות ע"י מעקב הוצאות וסיווגן בכרטיס אשראי, לצורך הגשת חשבוניות למע"מ.

  4. איך אוכל להפוך עסק להיברידי?

  עסקים רבים, גם כאלו שנחשבו בתחומים מסורתיים יותר, נאלצו בחסות הקורונה להתאים את המכירה שלהם ולהקים אתר אינטרנטי (במידה ולא היה להם אחד כזה). אם  בעבר הקמת אתר הייתה מורכבת, יקרה מאד ודרשה ידע טכנולוגי רב. היום ישנן חברות רבות, כדוגמת WIX, שמאפשרות להקים אתרים פשוטים במחירים נמוכים מאד, עם מינימום ידע טכנולוגי ובמהירות יחסית, עם או בלי אפשרות של תשלום באמצעות האתר. הקמת אתר לעסק מביאה כמובן לחשיפה גדולה יותר למוצרים ומאפשרת גם הרכשת לקוחות מאזורים שונים בארץ ובעולם.

  5. אני עובד עם ספקים בחו"ל, איך אוכל לשלם להם בצורה בטוחה?

  לאחרונה ישראכרט השיקה שירות חדש, המאפשר להעביר תשלומים קטנים לחו"ל מכרטיס האשראי של העסק ישירות לכרטיס של אדם בחו"ל בצורה קלה ומהירה. למשל, אם אתם עובדים עם פרילנסרים מחו"ל
  כמו בוני אתרים, תוכלו להעביר להם תשלום באופן מהיר ובטוח
  .

  עסקים קטנים? מוזמנים להצטרף לקהילת העסקים של ישראכרט

   

   

   

  המידע מובא מטעם איתי וקסלר, מנהל מוצרים חטיבת לקוחות עסקיים ישראכרט

  השירותים ניתנים בכפוף לתנאי החברה והשירות. שירות EZ Match ניתן ע"י חברת EZ Match וכרוך בתשלום. שירות העברת כספים - אפשרי רק באמצעות כרטיסי חצ"ב שהונפקו ע"י ישראכרט, העברת הכספים אפשרית רק למוטבים המחזיקים בכרטיס מאסטרקארד שהונפקו על שמם ע"י מנפיקים באיחוד האירופי או קנדה בלבד. העברת הכספים הינה בלתי חוזרת ואינה ניתנת לביטול  והיא כפופה, בין היתר, לאישור מנפיק הכרטיס המוטב ולרוב מבוצעת תוך 2 ימי עסקים. העסקה תחויב בכרטיס בשקלים.

  מגבלות סכומים - ניתן לבצע עסקאות עד לסכום של 3,000 ₪ ביום, עד לסכום של 10,000 ₪ בחודש ועד לסכום של 20,000 ₪ בשנה. *שירות מיועד להעברת כספים בין אנשים פרטיים בלבד, ולא לצורך רכישת מוצרים ו/או שירותים בפרט. קבלת אסמכתא ו/או הודעה כי ההעברה בוצעה בהצלחה אין משמעותה כי הכספים הגיעו למוטב, דבר אשר כפוף להחלטת מנפיק כרטיס האשראי של המוטב.

  השירות ניתן על-ידי חברת ישראכרט מימון בע”מ, שהינה מוסד כספי לצרכי מע”מ.